کلید حرارتی

کلید حرارتی یا MPCB یکی از تجهیزات تابلو برق صنعتی می باشد که مختصر شده (Motor Protection Circuit Breaker) می باشد و در بازار با نام کلید حرارتی یا کلید محافظ موتور شناخته می شود . این کلید موتور را در برابر اضافه بار و هم در برابر اتصال کوتاه محافظت می نماید و می توان به جای استفاده از ترکیب فیوز مینیاتوری و بی متال ، کلید حرارتی را جایگزین نمود و در صورتیکه فقط بخواهیم یک موتور الکتریکی را با آن روشن و خاموش نماییم می توان کنتاکتور را هم حذف نمود و به وسیله کلید استارت و استپ تعبیه شده بر روی آن اقدام به روشن و خاموش کردن موتور نماییم .

کلید‌های حرارتی تجهیزات حفاظتی تشکیل شده از فیوز مینیاتوری و بی متال هستند که با استفاده از آن می‌توانیم الکترو موتور را در برابر اتصال کوتاه و اضافه بار به صورت همزمان حفاظت کنیم. کلید‌های حرارتی در صورت به وجود آمدن اتصال کوتاه یا اضافه بار الکترو موتور را از منبع قطع می‌کند

کلید‌های حرارتی قابل قطع زیر بار هستند و برای روشن و خاموش کردن الکترو موتور‌های سه فاز مورد استفاده قرار می گیرند و همانند بی متال ها در رنج های مختلف و قابل تنظیم ساخته می شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره فنی با ما تماس بگییرید.